Bieg „Policz się z cukrzycą” – informacje dla uczestników

Bieg "Policz się z cukrzycą" - fot. Dariusz Breś

Hej Biegaczko i Biegaczu!

Widzimy się już za dwa dni (28 stycznia – dla przypomnienia). Poniżej garść ważnych informacji organizacyjnych – prosimy, zapoznajcie się z nimi:

 1. Biuro zawodów będzie czynne od 8:30 do 10:00. Będzie zlokalizowane w Szpitalu Żywiec (ul. Pola Lisickich 80) tuż za wejściem głównym po prawej stronie. Koniecznie podejdźcie tam, aby podpisać oświadczenie i odebrać numer startowy.
 2. Parking jest zlokalizowany na terenie szpitala – wjedźcie przez szlaban, pobierając bilet. Po biegu otrzymacie bezpłatny bilet na wyjazd.
 3. W biurze zawodów będzie można się przebrać i zostawić rzeczy w przechowalni.
 4. Nie zapomnijcie o koszulkach biegowych, które otrzymaliście od WOŚP. Chcemy kolorowo wyglądać 😊.
 5. Przed biegiem o godz. 9:40 nasz rehabilitant poprowadzi dla was rozgrzewkę.
 6. Do biegu startujemy o 10:15.
 7. Większość trasy będzie prowadziła ulicami bądź ścieżką pieszo-dydaktyczną, ale od ul. Wiklinowej do ul. Sporyskiej będzie kawałek ścieżką przez las. Ścieżka będzie oznaczona biało-czerwoną taśmą. Na ścieżce może być nieco błotniście, więc dostosujcie swoje obuwie do warunków.
 8. Limit czasu to 1 godz. 15 minut, co oznacza, że jeżeli ktoś nie skończy biegu do 11:30, to na metę musi już wrócić chodnikami.
 9. Po biegu zapraszamy Was na ciepły posiłek i ciacho w Bistro szpitala.
 10. Nie będzie oficjalnego pomiaru czasu, ale nasz sędzia wyłapie na mecie trzech pierwszych zawodników i trzy pierwsze zawodniczki, którzy otrzymają nagrody od naszych sponsorów i okolicznościowe puchary.
 11. Rozdanie nagród odbędzie się o 11:30 przed szpitalem. Uwaga! Poza nagrodami dla zwycięzców planujemy loterię wśród wszystkich uczestników. Jeżeli ktoś będzie nieobecny, to będziemy losować kolejną osobę.
 12. Bieg będą wspierać wolontariusze, policja, straż miejska i ratownicy. Podziękujcie im miłym słowem 😊.
 13. Wszyscy, którzy chcą zarejestrować swój wynik w biegu wirtualnym WOŚP, powinni zainstalować aplikację IM Inspiration i uruchomić ją przed startem. Można też nagrać bieg za pomocą innej aplikacji i wgrać później do IM Inspiration plik .gpx. Wszystkie informacje dotyczące aplikacji można znaleźć na stronie IM Inspiration.

Pamiętajcie też, że najważniejszym przesłaniem biegu jest wsparcie Programu WOŚP Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą typu 1. Fajnie, że możemy w tym celu pobiec razem.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie śmiało!

Czytaj także

Skip to content