Laboratorium Szpitala Żywiec

Laboratorium

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania na potrzeby pacjentów z oddziałów szpitala i poradni, a także świadczy usługi badań prywatnych. W skład diagnostyki wchodzą: analityka ogólna, biochemia, hematologia, immunochemia, koagulologia, mikrobiologia i immunologia transfuzjologiczna.

Skontaktuj się z nami

Rejestracja oraz informacja:
Poniedziałek – piątek 7:00–19:00
Sobota 7:00–15:00

Kierownik laboratorium

mgr Bernardyna Rodak

Z-ca kierownik

Joanna Michalska

Adres e-mail

laboratorium@szpitalzywiec.pl
Więcej o pracowni

Laboratorium

Opis działalności
Punkty pobrań
Testy COVID
Cennik

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania analityczne na potrzeby pacjentów przebywających na oddziałach szpitala, przyszpitalnych poradni zdrowia, a także świadczy usługi badań komercyjnych.

W skład diagnostyki wchodzą: analityka ogólna, biochemia, hematologia, immunochemia, koagulologia, mikrobiologia i immunologia transfuzjologiczna.

Nasze laboratorium posiada Świadectwo jakości wydane przez Centralny Ośrodek Badań Jakości i Diagnostyki Laboratoryjnej w Łodzi oraz świadectwo jakości Polmikro.

Co badamy

Wykonujemy standardowe badania z krwi, takie jak morfologia, OB, próby wątrobowe, glukoza, pomiar cholesterolu, badania hormonów, ale także testy alergiczne z krwi, testy na boreliozę, markery nowotworowe, badania moczu, kału pod kątem chorób i pasożytów oraz wiele innych. Szczegółowy wykaz badań dostępny tutaj.

Zdecydowaną większość badań wykonujemy samodzielnie, ale część wykonuje nasz podwykonawca – Laboratorium Diagnostyka w Krakowie z regionalnymi laboratoriami w  Bielsku Białej i Katowicach.

Punkty pobrań znajdują się na ul. Piłsudskiego 50 na drugim piętrze, na ul. Sienkiewicza 52 (wejście od strony ul. Piłsudskiego) i w Szpitalu Żywiec – w holu głównym, na parterze.

Badania w punktach na ul. Piłsudskiego 50 pobierane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-11.00, na ul. Sienkiewicza 52 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-11.00, a w Szpitalu codziennie od 7:15 do 22:00, przy czym po godz. 14.00 i w weekendy obowiązuje cennik CITO, a osoby pobierające są dostępne na wezwanie. W razie takiej potrzeby należy kontaktować się z laboratorium poprzez nr telefonu: 33 44 01 811.

Pobrania od dzieci

Pobrania od dzieci (poza pilnymi przypadkami) wykonywane są we wtorki i czwartki między godz. 7:00 a 8:00. Należy się umówić pod numerem telefonu 33 44 01 811 lub 33 44 01 756.

Wyniki badań

Wyniki badań wykonywanych w trybie CITO wydawane są do 2h po pobraniu materiału, pozostałe po godz. 15.00. W przypadku badań wykonywanych przez podwykonawcę, termin odbioru wyników uzgadniany jest z osobą pobierającą materiał.

Informację dotyczącą badań można uzyskać pod numerem tel.: 33 44 01 756

W naszym laboratorium wykonasz badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, które m.in. są niezbędne przed wyjazdem za granicę. Wykonujemy zarówno testy PCR, jak i szybkie testy antygenowe. Przed wyjazdem lub przed powrotem do kraju prosimy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i sprawdzić, jaki test jest nam niezbędny i w jakim terminie powinien zostać wykonany.

Wynik testu może zostać przetłumaczony na język angielski, francuski, niemiecki lub włoski.

Cennik
Test RT-PCR365 zł
Test antygentowy125 zł
Tłumaczenie45 zł

Testy na koronawirusa wykonywane są jedynie w lokalizacji w Szpitalu Żywiec.

Testy antygenowe wykonywane są codziennie w godzinach działania laboratorium (7:15-22:00). Po godzinie 18:00 prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 33 44 01 811. Wynik testu jest do odbioru tego samego dnia.

Testy RT-PCR wykonywane są od poniedziałku do piątku. Na wymaz należy się stawić do godz. 12:00. Wynik będzie do odbioru po około 24 godzinach.

Cennik badań laboratoryjnych

Cennik CITO obowiązuje od poniedziałku do piątku od godziny 14:00 oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

 

Informacje praktyczne

Poradnik pacjenta

Wyniki badań laboratoryjnych

Wyniki badań laboratoryjnych online

Wyniki badań wykonywanych w naszym laboratorium odbierzesz wygodnie przez Internet.
Test na covid

Test na Covid

W naszym laboratorium wykonasz test na obecność wirusa SARS-CoV-2, niezbędny m.in. przy...
Kleszcz w trawie - choroby zakaźne

Badania kleszczy

W Szpitalu Żywiec dostępne są nowe badania laboratoryjne. Pacjenci mogą przynieść do nas kleszcza...
Pobranie krwi w punkcie pobrań Szpitala Żywiec

FAQ Laboratorium

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania na potrzeby pacjentów z oddziałów szpitala...
Skip to content