Laboratorium Szpitala Żywiec

Laboratorium

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania na potrzeby pacjentów z oddziałów szpitala i poradni, a także świadczy usługi badań prywatnych. W skład diagnostyki wchodzą: analityka ogólna, biochemia, hematologia, immunochemia, koagulologia, mikrobiologia i immunologia transfuzjologiczna.

Skontaktuj się z nami

Rejestracja oraz informacja:
Poniedziałek – piątek 7:00–19:00
Sobota 7:00–15:00

Kierownik laboratorium

mgr Bernardyna Rodak

Z-ca kierownik

Joanna Michalska

Adres e-mail

laboratorium@szpitalzywiec.pl
Więcej o pracowni

Laboratorium

Opis działalności
Punkty pobrań
Testy COVID
Cennik

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania analityczne na potrzeby pacjentów przebywających na oddziałach szpitala, przyszpitalnych poradni zdrowia, a także świadczy usługi badań komercyjnych.

W skład diagnostyki wchodzą: analityka ogólna, biochemia, hematologia, immunochemia, koagulologia, mikrobiologia i immunologia transfuzjologiczna.

Nasze laboratorium posiada Świadectwo jakości wydane przez Centralny Ośrodek Badań Jakości i Diagnostyki Laboratoryjnej w Łodzi oraz świadectwo jakości Polmikro.

Co badamy

Wykonujemy standardowe badania z krwi, takie jak morfologia, OB, próby wątrobowe, glukoza, pomiar cholesterolu, badania hormonów, ale także testy alergiczne z krwi, testy na boreliozę, markery nowotworowe, badania moczu, kału pod kątem chorób i pasożytów oraz wiele innych. Szczegółowy wykaz badań dostępny tutaj.

Zdecydowaną większość badań wykonujemy samodzielnie, ale część wykonuje nasz podwykonawca – Laboratorium Diagnostyka w Krakowie z regionalnymi laboratoriami w  Bielsku Białej i Katowicach.

Punkty pobrań znajdują się na ul. Piłsudskiego 50 na drugim piętrze, na ul. Sienkiewicza 52 (wejście od strony ul. Piłsudskiego) i w Szpitalu Żywiec – w holu głównym, na parterze.

Punkty pobrań są czynne:

  • ul. Piłsudskiego 50 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-11.00
  • ul. Sienkiewicza 52środy w godz. 7.30-11.00
  • w Szpitalu codziennie od 7:15 do 22:00

Po godz. 14.00 i w weekendy obowiązuje cennik CITO, a osoby pobierające są dostępne na wezwanie. W razie takiej potrzeby należy kontaktować się z laboratorium poprzez nr telefonu: 33 44 01 811.

Pobrania od dzieci

Pobrania od dzieci (poza pilnymi przypadkami) wykonywane są we wtorki i czwartki między godz. 7:00 a 8:00. Należy się umówić pod numerem telefonu 33 44 01 811 lub 33 44 01 756.

Wyniki badań

Wyniki badań wykonywanych w trybie CITO wydawane są do 2h po pobraniu materiału, pozostałe po godz. 15.00. W przypadku badań wykonywanych przez podwykonawcę, termin odbioru wyników uzgadniany jest z osobą pobierającą materiał.

Informację dotyczącą badań można uzyskać pod numerem tel.: 33 44 01 756

W naszym laboratorium wykonasz badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, które m.in. są niezbędne przed wyjazdem za granicę. Wykonujemy zarówno testy PCR, jak i szybkie testy antygenowe. Przed wyjazdem lub przed powrotem do kraju prosimy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i sprawdzić, jaki test jest nam niezbędny i w jakim terminie powinien zostać wykonany.

Wynik testu może zostać przetłumaczony na język angielski, francuski, niemiecki lub włoski.

Cennik
Test RT-PCR365 zł
Test antygentowy125 zł
Tłumaczenie45 zł

Testy na koronawirusa wykonywane są jedynie w lokalizacji w Szpitalu Żywiec.

Testy antygenowe wykonywane są codziennie w godzinach działania laboratorium (7:15-22:00). Po godzinie 18:00 prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 33 44 01 811. Wynik testu jest do odbioru tego samego dnia.

Testy RT-PCR wykonywane są od poniedziałku do piątku. Na wymaz należy się stawić do godz. 12:00. Wynik będzie do odbioru po około 24 godzinach.

Cennik badań laboratoryjnych

Cennik CITO obowiązuje od poniedziałku do piątku od godziny 14:00 oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

 

Informacje praktyczne

Poradnik pacjenta

Pobranie krwi w punkcie pobrań Szpitala Żywiec

Otwieramy nowy punkt pobrań do badań laboratoryjnych

Od środy 22 września 2021 r. rozpoczyna działalność nowy punkt pobrań, w...
Wyniki badań laboratoryjnych

Wyniki badań laboratoryjnych online

Wyniki badań wykonywanych w naszym laboratorium odbierzesz wygodnie przez Internet.
Test na covid

Test na Covid

W naszym laboratorium wykonasz test na obecność wirusa SARS-CoV-2, niezbędny m.in. przy...
Kleszcz w trawie - choroby zakaźne

Badania kleszczy

W Szpitalu Żywiec dostępne są nowe badania laboratoryjne. Pacjenci mogą przynieść do nas kleszcza w odpowiednim...
Skip to content