Hol główny Szpitala Żywiec

Poradnia dermatologiczna

lek. Diana Gadt-Frączek
Piątek11:30 - 14:00

Skontaktuj się z nami

Rejestracja oraz informacja:
Poniedziałek – piątek 7:00–19:00
Sobota 7:00–15:00
Opis działalności
Cennik

Prywatna poradnia dermatologiczna zajmuje się funkcjonowaniem skóry oraz jej chorobami oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy lub rumień guzowaty). Porady dermatologiczne obejmują również choroby włosów, takich jak ich wypadanie oraz choroby paznokci, jak przebarwienia czy nadmierna łamliwość.

W poradni przyjmowani są zarówno dorośli, jak i dzieci.

Najczęstszymi schorzeniami, z jakimi Pacjenci zgłaszają się do poradni są:

  • atopowe zapalenie skóry i choroby alergiczne
  • łuszczyca i choroby związane ze złuszczaniem, w tym leczenie biologiczne ciężkich postaci łuszczycy plackowatej
  • łysienie i bielactwo nabyte
  • choroby bakteryjne, grzybiczne i wirusowe skóry
  • naczyniaki
  • zmiany barwnikowe
Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry to choroba objawiająca się nadmierną suchością i zaczerwienieniem skóry. Bardzo często w miejscu podrażnienia pojawiają się również małe bąbelki wypełnione płynem. Wszystkim objawom towarzyszy mocne swędzenie. W późniejszych etapach choroba może zacząć atakować inne organy, powodując alergiczne zapalenie spojówek, astmę lub nieżyt nosa. Popularnym objawem jest również nawracająca opryszczka. W celu wdrożenia odpowiedniego leczenia niezbędna jest specjalistyczna diagnostyka, ponieważ w początkowych etapach atopowe zapalenie skóry może zostać pomylone z alergią.

Łuszczyca

Łuszczyca to choroba polegająca na nieprawidłowym i nadmiernym złuszczaniu się naskórka. W początkowym etapie schorzenia zauważyć można pojawiające się na skórze wykwity pierwotne, w formie czerwonych grudek. Następnym charakterystycznym objawem jest skóra przypominająca tzw. świecę stearynową. Staje się ona wówczas gładka i błyszcząca. Następnie rozpoczyna się proces uszkadzania naczyń krwionośnych, poprzez pocieranie objętego schorzeniem obszaru. Kolejne etapy są już bardzo charakterystyczne, ponieważ polegają na bezpośrednim złuszczaniu się skóry. Przyjmuje się, że w Polsce na łuszczycę cierpi około 2% populacji. W celu wdrożenia odpowiedniego leczenia, niezbędna jest więc diagnostyka. W takim wypadku zachęcamy do konsultacji z naszym dermatologiem.

Łysienie androgenowe

W poradni dermatologicznej zajmujemy się pacjentami dotkniętymi łysieniem androgenowym. Choroba ta polega na nadmiernym wypadaniu włosów, ze względu na osłabienie mieszków włosowych. Przyczyną jej występowania jest zły poziom androgenów w organizmie. Popularna jest opinia, że łysienie androgenowe dotyczy tylko i wyłącznie mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Z podobnym problemem na co dzień zgłaszają się do nas również kobiety, które zaobserwowały u siebie zwiększone wypadanie włosów. Istnieją różnego rodzaju sposoby oraz terapie hamujące rozwój schorzenia, jednak do ich zastosowania niezbędna jest odpowiednia diagnostyka.

Konsultacja dermatologiczna

150,00 zł

Badanie histopatologiczne

55,00 zł

Co nowego w placówce

Aktualności

Punkt pobrań Szpitala Żywiec w Gemini Park w Bielsku-Białej

Program Profilaktyka 40 PLUS przedłużony

Program Ministerstwa Zdrowia propagujący odbudowę zdrowia Polaków „Profilaktyka 40 Plus” zostaje przedłużony...
Pokój pacjenta na oddziale kardiologicznym

Wstrzymanie odwiedzin na Oddziale Chorób Wewnętrznych

Ze względu na pojawienie się ogniska zakażenia COVID-19 na Oddziale Chorób Wewnętrznych...
Profilaktyka 40 plus

Bezpłatne badania profilaktyczne 40 PLUS

Profilaktyka 40 PLUS to ogólnopolski program bezpłatnych badań diagnostycznych, z którego skorzystać...
Hol główny Szpitala Żywiec

Wydłużenie godzin odwiedzin na oddziałach

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiczną, w Szpitalu Żywiec jeszcze bardziej zmniejszamy...
Skip to content