Dziecko ze złamaną noga w gipsie

Poradnia urazowo-ortopedyczna dla dzieci

Poradnia urazowo-ortopedyczna Szpitala Żywiec zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu kostno-stawowego u dzieci.

Logo Narodowy Fundusz Zdrowia

Skontaktuj się z nami

Rejestracja oraz informacja:
Od poniedziałku do piątku
7:00–19:00
Opis działalności

Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Żywiec dla dzieci zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu kostno-stawowego. Poradnia obejmuje opieką dzieci oraz młodzież do ukończenia 18 roku życia. Holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje uzyskanie jak najlepszych rezultatów w powrocie do pełnej sprawności ruchowej. Poradnia zapewnia świadczenia w zakresie leczenia urazów narządu ruchu, takich jak zwichnięcia i złamania, oraz wad rozwojowych, np. dysplazji rozwojowej stawu biodrowego, stopy końsko-szpotawej, skolioz.  Pacjenci będący pod opieką poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci mają zapewnione obrazowe badania diagnostyczne na miejscu (RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), a także badania laboratoryjne.

W poradni przyjmuje lekarz Mirosław Pasierbek, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, który ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi.

Co leczymy
 • Urazy narządu ruchu 
 • Wady rozwojowe narządu ruchu
 • Stany pourazowe 
 • Stany pooperacyjne 
 • Zespoły bólowe układu ruchu 
 • Kontuzje sportowe
 • Zmiany zwyrodnieniowe układu ruchu

Rejestracja do Poradni na wizytę pierwszorazową odbywa się na podstawie skierowania do poradni specjalistycznej (Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci – kod 1581), które Pacjent otrzymuje od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz rodzinny lub lekarz specjalista świadczący usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia).

Opinie Pacjentów

 • Pojawiłam się z 2-latkiem w sprawie wady postawy u synka. Pan Doktor ze świetnym podejściem do dziecka przeprowadził badanie szczegółowo bez najmniejszych protestów malucha! Serdecznie dziękuje za podejście oraz szczegółowe wyjaśnienie problemu.

  Anna
  Mama
 • Każdemu poleciłabym pana doktora. Jest bardzo konkretnym lekarzem. Wyleczył naszej córce bioderka, kiedy inny sugerowali że trzeba będzie gipsować a nawet operować. Pan Pasierbek zna się na rzeczy, zawsze chętnie odpowiada na nasze pytania, a jako że mamy do niego prawie 60 km, to pozostaje do naszej dyspozycji w kontakcie telefonicznym w razie pytań. Dzięki niemu córka jest już zdrowa.

  MO
  Rodzic
 • Jestem doktora pacjentem od urodzenia. Miałem dwie stopy końsko-szpotawe po czym po jednej operacji lewą uratował a prawa wymagała dalszego leczenia miałem na ją 7 zabiegów również miałem wydłużaną nogę aparatem Ilizarowa. I mogę teraz powiedzieć z czystym sumieniem że normalnie chodzę i jest to zasługa doktora.

  Pacjent
  rankinglekarzy.pl
Co nowego w placówce

Aktualności

Pokój pacjenta na oddziale kardiologicznym

Harmonogram planowych przyjęć na oddziały

W celu usprawnienia przyjęć planowych do naszego szpitala został wprowadzony nowy harmonogram,...
Mammobus

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

W grudniu powiat żywiecki odwiedzi mammobus, który będzie stacjonował pod naszym Szpitalem,...
Wykład prof. dr. hab. n. med. Waldemara Machały

Październikowe wydarzenia

W ostatnich tygodniach miały miejsce w naszym szpitalu niezwykle ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich było...
Piknik rodzinny 2022

2. urodziny Szpitala

24 września 2022 roku Szpital Żywiec świętował 2. rok swojej działalności. W tym czasie udało...
Skip to content