Szpital Żywiec z kolejnym wyróżnieniem

Nagroda Praktycy PPP - Forum PPP w Płocku

Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną w kategorii Projekt Zrealizowany w konkursie „Praktycy PPP”, organizowanym w ramach V Międzynarodowego Forum PPP Płock 2021. To cykliczne wydarzenie, które gromadzi praktyków z zakresu sektora zarówno prywatnego, jak i publicznego i jest okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu realizacji projektów PPP.

Organizatorem zarówno Forum, jak i konkursu była Gmina Miasto Płock, a sam konkurs miał na celu wyróżnienie i promocję przedsięwzięć samorządowych planowanych lub realizowanych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. O przyznaniu nagród decydowała kapituła Forum. W konkursie oceniane były m.in. inwestycje samorządowe, ich stopień wpisania się w zadania własne samorządu oraz stopień zaspokajania potrzeb lokalnych. O przyznaniu nagrody dla Szpitala Żywiec zdecydował kompleksowy charakter inwestycji,  szczególnie zaś doceniono zintegrowany charakter projektu, jako najpełniejszy z modeli PPP zrealizowany w sektorze ochrony zdrowia.

Obejrzyj film przygotowany przy okazji Forum PPP 2021