Profilaktyka 40 Plus – możliwość ponowienia badań

Program Profilaktyka 40 PLUS

Ministerstwo Zdrowia przedłużyło o rok funkcjonowanie programu Profilaktyka 40 Plus (do końca czerwca 2024 r.). Są także ułatwienia w rejestracji. W ramach programu prowadzona jest diagnostyka m.in. w kierunku cukrzycy, zaburzeń pracy wątroby i nerek, rytmu serca, zaburzeń związanych z ciśnieniem krwi; wykrywania raka jelita grubego, raka prostaty (w pakiecie dla mężczyzn).

Kolejną nowością jest to, że badań można skorzystać po raz drugi, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań w ramach programu.

Jak poinformował na Twitterze Minister Zdrowia Adam Niedzielski, z programu do tej pory skorzystało już ponad 2 mln osób.

Wypełnienie ankiety

Jak uzyskać e-skierowanie:

• zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta
  • wejdź zakładkę „Profilaktyka” >> „Ankiety”
  • wypełnij ankietę – od Twojej płci i odpowiedzi zależą badania, które zostaną Ci zalecone
  • zatwierdź wybrane dla Ciebie badania laboratoryjne przez kliknięcie przycisku „Wygeneruj skierowanie”.

Wypełnianie ankiety możesz w dowolnym miejscu przerwać. Kliknij wówczas na „Zapamiętaj odpowiedzi i wyjdź”. Po ponownym zalogowaniu możesz wrócić do wypełniania ankiety.

Jeśli na koniec sekcji pytań dotyczących Twojego zdrowia klikniesz „Dalej”, zobaczysz porady zdrowotne dla siebie.

Twoje e-skierowanie na badania będzie dostępne na IKP w zakładce „Skierowania”.

Ankietę możesz wypełnić także:

• w aplikacji mojeIKP
  • przez telefon: 989 (infolinia działa 7/7 w godzinach 7:00–20:00)
  • w przychodni POZ, która uczestniczy w programie.

Jak wypełnić ankietę w aplikacji mojeIKP:

• uruchom aplikację i zaloguj się
  • wejdź w zakładkę „Profilaktyka”
  • wypełnij ankietę.

Więcej informacji o tym, jak skorzystać z Programu 40 PLUS w naszym szpitalu, można znaleźć na tej stronie.