Bezpłatna pomoc medyczna dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie

W związku z bardzo trudną sytuacją związaną z inwazją Rosji na Ukrainę, jesteśmy od samego początku wojny w stałym kontakcie ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, aby odpowiadać na bieżące potrzeby związane z przyjazdem Uchodźców z Ukrainy do Powiatu Żywieckiego.

Wszystkim osobom uciekającym przed wojną na Ukrainie, które znajdują schronienie na terenie Żywiecczyzny, oferujemy bezpłatną pomoc medyczną w zakresie:

  • podstawowej opieki zdrowotnej w ramach poradni w Gilowicach, Rychwałdzie i Koszarawie;
  • konsultacji specjalistycznych w ramach poradni chirurgicznej, ortopedycznej i położniczej;
  • leczenia na oddziałach szpitalnych oraz porody dla kobiet w ciąży;
  • konsultacji i leczenia fizjoterapeutycznego;
  • szczepień dorosłych i dzieci przeciw COVID-19 (w każdy piątek od godziny 8 do 15. Ważne – 7 i 8 marca zapraszamy dzieci!)

Kobiety w ciąży zapraszamy do odbycia porodu w naszym Szpitalu!

Liczymy, że nasza pomoc ułatwi wszystkim potrzebującym z Ukrainy dostęp do świadczeń medycznych, a wspólne zaangażowanie Pracowników Szpitala Żywiec pozwoli na ich realizację.

Jednocześnie prosimy o kontakt z rejestracją C (na przeciwko Bistro) lub pod adresem rejestracja@szpitalzywiec.pl lub numerem telefonu 33 44 01 453, jeżeli ktokolwiek z Państwa posiada informacje dotyczące osób potrzebujących pomocy medycznej.

Dodatkowo jeśli pośród Państwa są osoby znające język ukraiński, które mogłyby pomóc w ewentualnym tłumaczeniu podczas konsultacji lekarskich, prosimy o kontakt mailowy sekretariat@szpitalzywiec.pl.

Będziemy na bieżąco informowali Państwa o zakresie pomocy oraz wszelkich planowanych inicjatywach, jakie będą podejmowane przez nasz Szpital.

Czytaj także

Skip to content