Nowa poradnia ortopedyczna dla dzieci – na NFZ

Dziecko ze złamaną noga w gipsie

Od piątku 2 grudnia w Szpitalu Żywiec rozpoczyna działalność Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci, na którą nasza placówka otrzymała kontrakt z NFZ. Oznacza to, że mieszkańcy Żywiecczyzny mogą liczyć na bezpłatne konsultacje ortopedyczne dla dzieci w wieku od urodzenia do ukończenia 18 roku życia.

Uwaga! Jest to poradnia specjalistyczna, do której obowiązuje rejestracja i która działa kilka razy w tygodniu. Nie jest to ścieżka chirurgiczna na Izbie Przyjęć.

W poradni przyjmuje lekarz Mirosław Pasierbek, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, który ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi.

Rejestracja do Poradni na wizytę pierwszorazową odbywa się na podstawie skierowania do poradni specjalistycznej (Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci – kod 1581), które Pacjent otrzymuje od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz rodzinny lub lekarz specjalista świadczący usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia).

Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Żywiec dla dzieci zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu kostno-stawowego. Poradnia obejmuje opieką dzieci oraz młodzież do ukończenia 18 roku życia. Holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje uzyskanie jak najlepszych rezultatów w powrocie do pełnej sprawności ruchowej. Poradnia zapewnia świadczenia w zakresie leczenia urazów narządu ruchu, takich jak zwichnięcia i złamania, oraz wad rozwojowych, np. dysplazji rozwojowej stawu biodrowego, stopy końsko-szpotawej, skolioz.  Pacjenci będący pod opieką poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci mają zapewnione obrazowe badania diagnostyczne na miejscu (RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), a także badania laboratoryjne.

Co leczymy

  • Urazy narządu ruchu
  • Wady rozwojowe narządu ruchu
  • Stany pourazowe
  • Stany pooperacyjne
  • Zespoły bólowe układu ruchu
  • Kontuzje sportowe
  • Zmiany zwyrodnieniowe układu ruchu

Czytaj także

Skip to content