Łóżka dla rodziców małych pacjentów od Fundacji Ronalda McDonalda

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda

Do Szpitala Żywiec trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Klaudia Dłubisz, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1079 łóżek do 61 szpitali w całej Polsce.

Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1079 łóżek 61 szpitalom w całym kraju.

To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych „Łóżek dla rodziców” zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. Pięć łóżek dla Szpitala Żywiec sfinansowała i przekazała Klaudia Dłubisz, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska, prywatnie Przyjaciółka Fundacji.

Choroba dziecka to ogromne wyzwanie dla całej rodziny. Nie tylko dla samego dziecka, które musi zmagać się z chorobą, ale także dla rodziców, którzy muszą być przy nim przez cały czas. Dojazdy do szpitala, koszty, stres i zmęczenie mogą być bardzo uciążliwe. Przekazywane dziś łóżka umożliwiają rodzicom towarzyszenie dziecku przez całą dobę oraz zapewniają odpowiednią jakość snu – podkreśla Klaudia Dłubisz, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska.

Szpital Żywiec pragnie serdecznie podziękować Fundacji Ronalda McDonalda oraz Klaudii Dłubisz za hojną darowiznę dla rodziców małych pacjentów. Te nowoczesne i wielofunkcyjne łóżka stanowią istotne wsparcie dla rodzin przebywających na naszym Oddziale Pediatrycznym. Dzięki temu, że są kompaktowe, możemy lepiej wykorzystać dostępne na oddziale miejsce. W Szpitalu Żywiec staramy się tworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla pacjentów i chyba nam się to udaje, sądząc po tak wielu pozytywnych opiniach o naszym oddziale. Nowe łóżka pozwolą rodzicom być blisko swoich dzieci i zapewnią im chwilę odpoczynku w trudnych chwilach. Dziękujemy za tę wartościową inicjatywę i wsparcie, które pomaga nam tworzyć szpital przyjazny rodzinie w myśl naszej misji „Pacjent w centrum uwagi” ­– mówi Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Żywiec Gabriela Pytlarz-Cojda.

Czytaj także

Skip to content