Byliśmy na Dniach Powiatu Żywieckiego 2023

Dni Powiatu Żywieckiego 2023

Co roku pod koniec lipca Starostwo organizuje Dni Powiatu Żywieckiego. Tym razem odbyły się w dniach 22-23 lipca w Amfiteatrze „Grapa – Park” w gościnnych Gilowicach i były połączone z Dniami Gminy Gilowice. Jak co roku jednym z głównych punktów imprezy był Powiatowy Przegląd Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego”. W Przeglądzie wzięło udział 14 kół gospodyń wiejskich z naszego regionu.

Od początku działalności Szpitala Żywiec, czyli od 24 września 2020 r., nasz personel jest obecny na tego typu imprezach, gdyż bardzo nam zależy na kontakcie z mieszkańcami powiatu. Na naszym stoisku można było zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie, tętno oraz wysycenie krwi tlenem, uzyskać porady od fizjoterapeuty z Rehabilitacji Żywiec, a także porozmawiać z pracownikami szpitala.

Z mieszkańcami rozmawialiśmy m.in. o różnych możliwościach leczenia w naszej placówce oraz o programach profilaktycznych, takich jak 40 PLUS, czy badaniach przesiewowych raka jelita grubego. Poniżej krótka relacja zdjęciowa.

Fot. Katarzyna Bugaj

Czytaj także

Skip to content