mgr Krystyna Handerek

Oddziałowa Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Gdzie pracuje

O pielęgniarce

Absolwentka Liceum Medycznego w Bielsku-Białej. W latach 1995–2019 pracowała w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, od 2015 do 2021 r. na oddziałach neurochirurgii, laryngologicznym, chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego, a w latach 2019 do 2021 także na oddziale pulmologicznym Szpitala Kolejowego w Wilkowicach. Od 2021 r. sprawuje funkcję oddziałowej oddziału ortopedyczno-urazowego Szpitala Żywiec.

Ukończyła kursy specjalistyczne z leczenia ran, szczepień ochronnych oraz kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego. Ponadto kursy EKG i kurs prawa medycznego dla pielęgniarek.

Uwielbia tańczyć i wykorzystuje do tego każdą okazję. Chętnie uczestniczy w wydarzeniach, na których króluje taniec. Szczególnie towarzyski.