aktualnościcovid

Szczepienia dla seniorów powyżej 80 lat

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się zarejestrować?

1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

Zadzwoń do wybranego punktu i podaj swój numer PESEL oraz numer telefonu. Osoba rejestrująca zapisze Cię na dogodny termin.

Poniżej mapa i lista wszystkich punktów szczepień w Polsce razem z danymi kontaktowymi. W powiecie żywieckim są obecnie 23 takie punkty w miejscowościach: Żywiec, Rajcza, Ujsoły, Lipowa, Wieprz, Milówka, Jeleśnia, Łodygowice, Węgierska Górka, Pewel Mała, Radziechowy, Międzybrodzie Bialskie, Pietrzykowice, Kamesznica, Koszarawa, Łękawica, Gilowice.

Mapa punktów szczepień

UWAGA! Szpital Żywiec, jako szpital węzłowy, na ten moment szczepi wyłącznie osoby z tzw. grupy „0”.

W związku z tym prosimy o zgłaszanie się w pierwszej kolejności do swoich POZ i innych przychodni.

2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.