Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19

Rejestracja i informacja: +33 44 01 746

Czynna: 8:00 – 14:30

szczepieniecovid@szpitalzywiec.pl

Szanowni Państwo, w związku z dużą liczbą pytań i wątpliwości, wyjaśniamy kilka kwestii. Obecnie można się „Rejestrować na termin szczepienia” lub „Rejestrować w kolejce po e-skierowanie”. Osoby powyżej 70. roku życia (roczniki do 1951 włącznie) nie muszą się zgłaszać po e-skierowanie – jest ono dla nich wystawione automatycznie. Jakie terminy obowiązują?

• Osoby powyżej 80. r.ż. (roczniki do 1941 włącznie) mogą już rejestrować się na TERMIN szczepienia. Najlepiej robić to w swojej poradni i najlepiej telefonicznie. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.
  • Osoby powyżej 70. r.ż. (roczniki do 1951 włącznie) będą mogły zacząć rejestrować się na TERMIN szczepienia od 22 stycznia. Na razie muszą czekać.
  • Osoby w wieku 18-69 lat muszą zgłosić CHĘĆ szczepienia na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl – UWAGA – NIE przez Punkt Szczepień, ani infolinię, tylko przez powyższą stronę. Dopiero po otrzymaniu informacji o wystawieniu e-skierowania mogą zapisać się na TERMIN szczepienia w wybranym punkcie.

Kilka dodatkowych informacji:

• Na razie rząd będzie dostarczał 30 porcji szczepionki na tydzień do każdego punktu szczepień – terminy mogą być więc odległe.
  • Prosimy nie stawiać się do punktów szczepień bez wyznaczonego terminu.
  • Szpital Żywiec na ten moment szczepi tzw. grupę „0”. Szczepienia dla pozostałych grup w naszym punkcie szczepień rozpoczną się w późniejszym terminie.

Dowiedz się więcej na temat szczepień przeciw Covid-19