Wyjątkowe nagrody dla naszych pielęgniarek i położnych

Od lewej: Teresa Dobija, Małgorzata Stokłosa, Iwona Kruk, Katarzyna Kastelik, Ewa Zaród (Naczelna Pielęgniarka) i Urszula Wojciuch

W maju świętujemy dwa ważne dni w dziedzinie opieki zdrowotnej: Międzynarodowy Dzień Położnych, który przypada 8 maja, oraz Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony dzisiaj – 12 maja. To doskonała okazja, aby wyrazić nasze uznanie dla codziennej, profesjonalnej pracy tych niezastąpionych osób.

10 maja odbył się kongres Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (BOIPiP), który był momentem refleksji nad znaczącą rolą pielęgniarek i położnych w naszym społeczeństwie. W czasie tego wydarzenia wyróżniono pięć wyjątkowych kobiet pracujących na co dzień w naszym szpitalu i POZ, które otrzymały Laur BOIPiP – nagrodę przyznaną w tym roku po raz pierwszy. Wyróżnione zostały:

💝 Teresa Dobija, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego: z neonatologią związana od 1982 r., a od 2020 r. pełni funkcję oddziałowej. Jest osobą, która troszczy się o swoich pracowników, pełni nadzór nad osobami wkraczającymi w świat neonatologii. Wzorowo wykonuje swoje obowiązki, a współpraca z nią jest ogromną przyjemnością – widać, że kocha swoją pracę i stara się ten entuzjazm przelewać na innych.

💝 Iwona Kruk, położna środowiskowa: jest profesjonalistką w pełni oddaną zawodowi położnej. Swoje obowiązki jako położna środowiskowa realizuje z ogromnym zaangażowaniem. Czuje się odpowiedzialna za swoje pacjentki i jest gotowa wiele poświęcić, by okazać im pełne wsparcie. Otrzymujemy liczne dowody na to, że jest empatyczną, zaangażowaną i odpowiedzialną osobą, która bez względu n porę dnia i nocy jest gotowa pomagać pacjentkom doznającym niepokojących objawów lub gdy pojawiają się pytania czy wątpliwości.

💝 Urszula Wojciuch, pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem:  jest prawdziwą prekursorką organizacji pracy Izby Przyjęć w szpitalu, brała bezpośredni udział w planowaniu rozmieszczenia pomieszczeń i ruchu pacjentów. Przez 14 lat pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej. Jej długoletnia praca w IP stanowi ogromną inspirację, gdyż mimo kolejnych lat pracy zawsze wykonywała ją z pasją i pełnym zaangażowaniem. Jak sama podkreśla – praca pielęgniarki jest dla niej życiową misją i chce działać na rzecz społeczności.

💝 Małgorzata Stokłosa, pielęgniarka na Oddziale Pediatrycznym: pracuje na Oddziale Pediatrycznym 44 lata. Jest osobą doskonale zorganizowaną, łatwo nawiązuje kontakty i posiada przyjazne usposobienie, co korzystnie wpływa na postrzeganie jej osoby przez małych pacjentów i ich opiekunów. Jest osobą otwartą i uśmiechniętą, czym szybko zjednuje sobie ludzi.

💝 Katarzyna Kastelik, pielęgniarka Podstawowej Opieki Zdrowotnej: angażuje się w pracę na rzecz pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej, zajmując się też promocją zdrowia, profilaktyką. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do chorych, empatyczna i pełna energii. Stanowi odzwierciedlenie najlepszych cech pielęgniarki.

Każda z nich wyróżnia się nie tylko wysokim poziomem kompetencji, ale i osobistym zaangażowaniem w dobro pacjentów.

BOIPiP zrzesza prawie 6000 pielęgniarek i położnych, z czego aktywnych jest ponad 4000. Z okazji ich święta, pragniemy im wszystkim złożyć serdeczne życzenia. Dziękujemy za waszą ciężką pracę, profesjonalizm oraz zaangażowanie. Niech każdy dzień niesie wam wiele satysfakcji zawodowej i osobistego zadowolenia.

Życzymy zdrowia, wytrwałości i radości, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Dziękujemy za to, że jesteście z nami każdego dnia, dbając o nasze zdrowie.

Laury Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych
Skip to content