Tysięczny noworodek w Szpitalu Żywiec

Tysięczny noworodek urodzony w Szpitalu Żywiec

30 października br. o 17:55 w Szpitalu Żywiec przyszedł na świat tysięczny noworodek. Lenka urodziła się przez cesarskie cięcie. W chwili urodzenia ważyła 3,05 kg i mierzyła 53 cm. Jest śliczna i zdrowa. Mama i dziewczynka czują się dobrze i wkrótce wyjdą ze szpitala.

Jesteśmy miło zaskoczeni faktem, że Lenka w tak wyjątkowy sposób zaznaczyła swoje narodziny w  Szpitalu Żywiec – cieszy się świeżo upieczona mama, Anna Urbaś-Szczotka. – Co prawda poród nie przebiegł do końca tak, jak miałam zaplanowane, bo przygotowałam się do porodu siłami natury, a skończyło się cesarskim cięciem, ale i tak jestem bardzo zadowolona z przebiegu i opieki, jaką obdarzono mnie i moją córeczkę w tutejszym szpitalu – zdradza.

Porodówka w Szpitalu Żywiec cieszy się coraz większą popularnością wśród przyszłych mam nie tylko powiatu żywieckiego, ale także okolicznych miejscowości. Komfortowe i kameralne dwuosobowe pokoje z łazienkami, pojedyncze sale porodowe, doskonała opieka doświadczonych położnych, muzykoterapia, techniki łagodzenia bólu porodowego oraz opieka nad mamą i noworodkiem w pierwszych chwilach po porodzie, dostęp do najwyższej jakości sprzętu, możliwość porodów rodzinnych nawet w czasie trwającej pandemii COVID-19, kangurowanie po cesarskim cięciu (także dla ojców) przyciągają nowe pacjentki. W porównaniu do początków działalności liczba porodów wzrosła ponad dwukrotnie (z ok. 40 do ok. 90 miesięcznie, a rekord padł we wrześniu br.: 105 urodzeń).

Bardzo się cieszymy z tego, że w ciągu roku w naszym szpitalu udało się podwoić liczbę urodzeń w stosunku do początków działalności naszego szpitala – wyznaje Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor Szpitala Żywiec. – To dowód na to, że znacznie poprawiły się standardy opieki okołoporodowej w żywieckim szpitalu i że kobiety chcą u nas rodzić – dodaje.

Czytaj także

Skip to content