Torba do porodu - ubranka dla dziecka

Torba do porodu

Nasze położne przygotowały dla wszystkich przyszłych mam spis rzeczy, które warto zabrać ze sobą do szpitala. Torbę do porodu najlepiej spakować najpóźniej 4 tygodnie przed spodziewaną datą, aby w przypadku porodu przedwczesnego uniknąć pospiesznego pakowania.

Dla mamy
  • Koszula do porodu
  • Koszula nocna do karmienia (2 szt.)
  • Lekki szlafrok
  • Ręcznik kąpielowy i do rąk
  • Klapki
  • Niezbędne kosmetyki
  • Majtki poporodowe (5 szt.)
  • Stanik do karmienia
  • Podpaski poporodowe (20 szt.)
  • Podkłady poporodowe 90x60 (5 szt.)
  • Wkładki laktacyjne
  • Maść z lanoliną na brodawki
  • Telefon z ładowarką
  • Woda niegazowana i przekąski
  • Preparat na pobudzenie pokarmu*
  • Poduszka do karmienia*
  • Laktator*

* opcjonalnie

Wypis ze szpitala z reguły następuje w 2-3 dobie po porodzie, więc należy przygotować się na taki pobyt. W przypadku jego przedłużenia, jest możliwość dowiezienia potrzebnych rzeczy w godzinach odwiedzin.

Szpital zapewnia również takie przedmioty jak: sztućce, szklanka do każdego posiłku i papier toaletowy.

Dla dziecka
  • Bawełniane body (5 szt.)
  • Pajacyk (5 szt.)
  • Czapeczka (3 szt.)
  • Skarpetki (3 pary)
  • Kocyk lub rożek (2 szt.)
  • Pieluszki jednorazowe z wycięciem na pępek rozmiar 1 (20 szt.)
  • Pieluszki tetrowe lub flanelowe (5 szt.)
  • Maść do pielęgnacji pośladków
  • Chusteczki pielęgnacyjne nawilżane

Wszystkie ubranka dla dziecka oraz pieluchy wielorazowe muszą zostać uprzednio wyprane w hipoalergicznym preparacie przeznaczonym dla niemowląt oraz podwójnie wypłukane (po zakończeniu cyklu prania uruchomić dodatkowe płukanie tym razem bez środka chemicznego).

Nie ma potrzeby zabierania do szpitala smoczków uspokajaczy, poduszek do karmienia i własnego mleka modyfikowanego oraz butelek – w razie potrzeby dziecko dokarmiane jest na prośbę matki mlekiem z apteki szpitalnej za pomocą jednorazowych butelek i smoczków. Nie ma również potrzeby zabierania do szpitala ręczniczka oraz kosmetyków do kąpieli dziecka i Octeniseptu do dezynfekcji pępka – szpital zapewnia te rzeczy wszystkim noworodkom przebywającym na oddziale.

• Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości
  • Plan porodu
  • Karta ciąży
  • Grupa krwi z czynnikiem Rh