Szpital Żywiec otrzymał nagrodę Budowy XXI wieku w kategorii obiekty zdrowia

Nagroda budowy roku 2020 dla Szpitala Żywiec

Dzisiaj podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. W konkursie brało udział ponad 80 obiektów z całej Polski. Należy przypomnieć, że w pierwszym etapie plebiscytu, w którym uczestniczyło ponad 400 inwestycji, nasz Szpital zajął drugie miejsce w głosowaniu internautów. Bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie.

Konkurs organizowany jest od 1996 r. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami. Jego ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów oraz budowli dziedzictwa narodowego, promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów oraz urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. W tegorocznej edycji brało udział ponad 80 budynków z całej Polski.

Nagrodę dla Szpitala, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrali Dyrektor Małgorzata Świątkiewicz oraz Dyrektor Zarządzający InterHealth Canada w Polsce Wadim Kurpias. Poza nagrodą w kategorii obiekty zdrowia Szpital Żywiec został także wyróżniony w kategorii inwestor, w której nagrodę Związku Powiatów Polskich za budowę szpitala otrzymało Starostwo Powiatowe w Żywcu. Głównym wykonawcą budynku Szpitala jest firma Wodpol z Żywca, a projektantem firma Arup.

Czytaj także

Skip to content