Święta na oddziale pediatrycznym

Święta 2021 na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Żywiec

Wiemy, że Święta Bożego Narodzenia to czas, który każdy z nas chce spędzić w gronie najbliższych, w domu. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ze względu na stan zdrowia konieczne jest pozostanie na oddziale szpitalnym. To dla wielu osób bardzo trudne, zwłaszcza w okresie, gdy ograniczenia covidowe wymuszają izolację. Zarówno najmniejsi Pacjenci, jak i dorośli oraz seniorzy odczuwają potrzebę, by Święta spędzić w wyjątkowej atmosferze, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najbardziej umilić naszym Pacjentom ten pobyt.

Większość z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kilku bardzo ważnych drobiazgów. Po pierwsze choinka – zapach świerku w towarzystwie pięknych ozdób to podstawa każdych Świąt. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Żywcu zadbaliśmy o to, aby również w tym aspekcie poczuli się Państwo jak w domu. W holu głównym Szpitala wszystkich wita wyjątkowe drzewko, tradycyjny symbol Świąt Bożego Narodzenia.

Po drugie atmosfera. Dekoracje to bardzo istotny element Świąt. Łańcuchy, bombki, światełka – to wszystko tworzy wyjątkowy klimat, który wszyscy tak bardzo kochamy. O oprawę wizualną naszego Szpitala zadbały dzieci z Przedszkola nr 1 w Ciścu, Przedszkola nr 2 w Ciścu, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu oraz Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci w Żywcu. Wszystkie dekoracje zdobiące Szpital zostały wykonane własnoręcznie przez przedszkolaki i uczniów. Niczego piękniejszego nie moglibyśmy sobie wyobrazić. Dziękujemy!

Jeżeli mowa o Świętach, nie mogło zabraknąć wizyty wyjątkowego gościa. 6 grudnia oddział pediatryczny odwiedził nikt inny, jak sam Święty Mikołaj. Każdy dzielny Pacjent otrzymał wyjątkowy upominek, który namalował uśmiech na niejednej smutnej buzi! Prezenty podarowali: Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Grupa Żywiec, Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu oraz Fundacja dr Clowna Region Śląsk. Dziękujemy!

Chyba nie ma niczego piękniejszego niż widok rozweselonych twarzy u najmłodszych. Wiemy, że wizyta w szpitalu to dla większości stresujące przeżycie, dlatego tak istotnym jest dla nas, aby zapewnić wszystkim możliwie najbardziej komfortowy pobyt, w poczuciu bezpieczeństwa i troski. Dodatkowo umacnianie tradycji jest dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby każdy z nas w pędzie codzienności czasami się zatrzymał i zobaczył, jak wiele pięknych ludzi i rzeczy go otacza.

Z pomocą prawdziwych elfów udało nam się stworzyć miejsce przyjazne wszystkim członkom rodziny, zarówno tym najmłodszym jak i najstarszym. Chcieliśmy, aby pobyt w Szpitalu był dla wszystkich możliwe najmilszym przeżyciem. I chyba daliśmy radę. Nagrodą za nasze starania są liczne kartki, laurki i bukiety, jakie otrzymujemy w podziękowaniu od naszych Pacjentów. To dla nas ogromny zaszczyt i satysfakcja, że to, co robimy, ma sens.

Życzymy Państwu, aby te Święta Bożego Narodzenia przyniosły spokój, wzajemną życzliwość, wytchnienie od pracy oraz nadzieję na lepsze przede wszystkim zdrowe jutro. Mamy nadzieję, że chwile te zostaną spędzone w atmosferze przyjaźni, miłości i spokoju, a Nowy Rok przyniesie ogromną satysfakcję z realizowania marzeń.

Czytaj także

Skip to content