Ruszają dodatkowe punkty szczepień

Szczepionka przeciwko COVID-19

Dodatkowe punkty szczepień masowych w powiecie żywieckim są już gotowe do pracy. Punkty zostały rozlokowane tak, aby mieszkańcy wszystkich gmin mieli do nich wygodny dostęp. Szczepienia w tych punktach ruszają 10 maja.

Aby zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 wystarczy skorzystać z e-rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić pod numer 989.

Gdzie będzie można się zaszczepić?

Gminy Lipowa, Radziechowy, Łodygowice
Remiza OSP ul. Lipowska 2, Lipowa

Gminy Łękawica, Gilowice, Ślemień
ul. Wspólna 26, Łękawica (Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy)

Gminy Węgierska Górka, Milówka, Rajcza Ujsoły
Hala Widowiskowo-Sportowa, os. XX-lecia II RP 12, Węgierska Górka

Gminy Jeleśnia, Świnna, Koszarawa
Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni ul. Plebańska 1

Miasto Żywiec
Szpital Żywiec, ul. Pola Lisickich 80
(ponieważ punkt w klubie Śrubka czeka jeszcze na zatwierdzenie przez NFZ, szpital postanowił uruchomić dodatkowy zespół szczepiący u siebie dla mieszkańców miasta).

Na potrzeby rejestracji zostały też uruchomione dodatkowe numery telefonów, pod którymi będzie można zgłaszać chęć zaszczepienia. Jeżeli zapotrzebowanie będzie duże, zostaną dodane kolejne.