Sala pacjenta w Szpitalu Żywiec

Planowe przyjęcie do szpitala

Informacja dla pacjenta o sposobie postępowania w związku z przyjęciem planowym do szpitala. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami oraz harmonogramem przyjęć na poszczególne oddziały.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektor ustalone zostały godziny przyjęć pacjentów do hospitalizacji planowej.

Harmonogram przyjęć pacjentów do hospitalizacji planowej:

1. Przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy – od godziny 7:30
  2. Przyjęcia na Oddział Kardiologiczny – od godziny 8:30
  3. Przyjęcia na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – od godziny 9:30
  4. Przyjęcia na Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej I
    • pacjenci urologiczni – od godziny 8:30
    • pacjenci chirurgiczni – od godziny 9:30
  5. Przyjęcia na Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej II – od godziny 10:30
  6. Przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Nefrologii – od godziny 10:30.

Uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej zasadami bezpieczeństwa w związku z zaplanowaną u Państwa w najbliższym czasie hospitalizacją w Szpitalu Żywiec. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Co należy zabrać do szpitala
  1. Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.
  2. Skierowanie lub kod e-skierowania:
    Skierowanie do szpitala otrzymuje się od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Skierowanie powinno zawierać: dane osobowe chorego, w tym nr PESEL oraz pieczątkę podmiotu leczniczego, pieczątkę lekarza, który wystawił skierowanie i rozpoznanie choroby w języku polskim. Bez skierowania nie ma możliwości przyjęcia do szpitala.
  3. Dokumentacja medyczna
    Należy przygotować dotychczasową dokumentację medyczną, zwłaszcza karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego oraz dostarczyć wyniki takich badań, jak (jeśli są posiadane): dwa lub przynajmniej jedno certyfikowane oznaczenia grupy krwi, badania laboratoryjne (wykonane nie później niż tydzień przed planowanym zabiegiem), RTG klatki piersiowej (z ostatniego roku) i EKG oraz wyniki innych, specjalistycznych badań, np. USG, EEG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego (nawet, jeśli były wykonane kilka lat wcześniej).
    Wszystkie istotne dokumenty z dotychczasowego leczenie zostaną skserowane i dołączone do Historii choroby.
  4. Leki
    Należy przygotować listę aktualnie pobieranych leków (także homeopatycznych i suplementów diety). Wszystkie przyjmowane regularnie leki trzeba wziąć ze sobą do szpitala. Leki powinny być zachowane w oryginalnych opakowaniach z widoczną nazwą i dawką leku. Nie należy zabierać leków rozdzielonych w innych pojemnikach, uniemożliwiających identyfikację leku. Torbę z lekami należy przekazać personelowi medycznemu. Wszelkie potrzebne środki farmakologiczne muszą być kontrolowane przez lekarza. Podczas pobytu w szpitalu żadnych leków i suplementów diety nie wolno brać na własną rękę.
  5. Rzeczy osobiste
    Do szpitala zabieramy ze sobą m.in. kapcie, szczoteczkę do zębów i pastę, krem, dezodorant, ręczniki, szlafrok oraz piżamę lub koszulę nocną. Przydatna będzie także ładowarka do telefonu komórkowego oraz woda mineralna.
ZALECENIA DLA PACJENTA
Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala
  • unikanie sytuacji, które mogą narazić na wystąpienie jakiejkolwiek infekcji, w tym COVID-19
  • obowiązek telefonicznego poinformowania szpitala o wystąpieniu objawów zakażenia (kaszel, gorączka, duszność ) lub ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa).
W dniu zgłoszenia do przyjęcia
  • Pacjenci oczekują na przyjęcie w Izbie Przyjęć w maseczkach, zachowując co najmniej 2-metrowy odstęp w poczekalni lub na zewnątrz szpitala (np. w samochodzie).
  • O ile to możliwe, należy przychodzić bez osób towarzyszących.
  • W Szpitalu możliwe są odwiedziny w godzinach 13:00-19:00.
Postępowanie po przyjęciu do szpitala na oddziale

Pacjent przyjmowany do szpitala przynosi maskę bawełnianą wielorazowego użytku lub maskę chirurgiczną – jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu. Maska jest każdorazowo zakładana w sytuacji:

• przy opuszczaniu pokoju pacjenta,
  • gdy w obrębie sali pacjent przebywa w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby,
  • gdy personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę,
  • opuszczanie sali przez pacjenta w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum; wówczas pacjent zakłada maskę i dezynfekuje lub myje ręce przed opuszczeniem pomieszczenia.