Otwieramy nowy punkt pobrań do badań laboratoryjnych

Pobranie krwi w punkcie pobrań Szpitala Żywiec

Od środy 22 września 2021 r. rozpoczyna działalność kolejny punkt pobrań, w którym będzie pobierana krew do badań oraz będzie można przekazać inny materiał do badań diagnostycznych, które są wykonywane w Laboratorium Centralnym Szpitala Żywiec.

Punkt znajduje się przy ul. Henryka Sienkiewicza 52 w Żywcu (wejście od strony ul. Piłsudskiego), w dawnych pomieszczeniach diagnostyki obrazowej.

Punkt pobrań będzie czynny w środy w godzinach 7:30–11:00. Wykonywane są zarówno badania komercyjne, jak i na NFZ ze skierowaniem z ośrodków, które mają podpisaną umowę ze Szpitalem Żywiec, a w swoich strukturach nie posiadają punktu pobrań.

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

W punkcie nie wykonujemy wymazów w kierunku COVID-19 (testy na covid są wykonywane w Szpitalu).

Laboratorium medyczne Szpitala Żywiec wykonuje badania, w skład których wchodzą: analityka ogólna, biochemia, hematologia, immunochemia, koagulologia, mikrobiologia i immunologia transfuzjologiczna. Wykonujemy standardowe badania z krwi, takie jak morfologia, OB, próby wątrobowe, glukoza, pomiar cholesterolu, badania hormonów, ale także testy alergiczne z krwi, testy na boreliozę, markery nowotworowe, badania moczu, kału pod kątem chorób i pasożytów oraz wiele innych.

Szczegółowy wykaz badań dostępny tutaj.

Czytaj także

Skip to content