Hol główny Szpitala Żywiec

Odwiedziny w szpitalu

Od 1 lipca 2023 r. obowiązuje nowy Regulamin odwiedzin na oddziałach szpitalnych. Odwiedziny są możliwe od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13:00-19:00.

Prosimy zapoznać się z poniższymi zasadami i ich przestrzegać.

Prosimy, aby odwiedziny odbywały się z zachowaniem szacunku, godności i spokoju innych Pacjentów.

Odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu będą mogły odbywać się zgodnie z poniższymi zasadami, zgodnie z Zarządzeniem Wewnętrznym nr 14/2023 Dyrektor Szpitala:

1. W dni powszednie i wolne od pracy odwiedziny pacjentów odbywają się:
  1. Poza wymienionymi wyżej godzinami odwiedziny są możliwe jedynie po uzgodnieniu z    ordynatorem oddziału lub lekarzem dyżurnym.
  2. Odwiedziny mogą zostać ograniczone na podstawie decyzji Dyrektora Szpitala Żywiec.
  3. Ograniczenie odwiedzin dotyczy przede wszystkim pacjentów w izolacji, w pierwszej dobie po zabiegach operacyjnych oraz pacjentów OAiIT.
  4. Obowiązuje zakaz odwiedzin przez osoby cierpiące na choroby zakaźne oraz infekcje wirusowe dróg oddechowych.
  5. W pokoju pacjenta, oprócz pacjentów, będą mogły przebywać jednoczasowo maksymalnie dwie osoby odwiedzające.
  6. Rekomenduje się zakładanie maseczek podczas odwiedzin pacjentów oraz dezynfekcję rąk zarówno przed wejściem do pokoju pacjenta, jak i po jego opuszczeniu.
  7. Odwiedzający powinni stosować się do zaleceń personelu w szczególności dotyczących stosowania jednorazowej odzieży ochronnej oraz maseczek ochronnych.
  8. W czasie wizyt lekarskich lub zabiegów pielęgniarskich odwiedzający muszą opuścić pokój pacjenta.
  9. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana:
  • zapoznać się z niniejszym Regulaminem i go przestrzegać,
  • przestrzegać zasad sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w Szpitalu Żywiec,
  • szanować mienie Szpitala Żywiec,
  • odnosić się z szacunkiem do innych chorych i personelu, nie zakłócać ich spokoju oraz pracy personelu,
  • zachować czystość w salach chorych, toaletach i łazienkach,
  • podporządkować się poleceniom personelu Szpitala Żywiec.
  1. Osobom odwiedzającym chorych zabrania się:
  • dostarczania choremu alkoholu oraz artykułów, które zostały zabronione przez lekarza,
  • palenia tytoniu,
  • wprowadzania zwierząt,
  • prowadzenia głośnych rozmów,
  • siadania na łóżkach,
  • filmowania, fotografowania i nagrywania osób przebywających w oddziale.
  1. Osoby odwiedzające chorych, które nie stosują się do postanowień niniejszego Zarządzenia albo wskazówek personelu szpitala, podlegają wydaleniu poza obręb szpitala.
  2. Ordynator/Kierownik może ograniczyć czas odwiedzin jedynie za zgodą Dyrekcji Szpitala Żywiec.