Niezwykły koncert muzyki klasycznej

Koncert Kwintetu Dętego Filharmonii Śląskiej

19 grudnia w Szpitalu Żywiec miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Kwintet Dęty Blaszany Filharmonii Śląskiej zagrał w holu szpitala koncert muzyki klasycznej i świątecznej dla pacjentów, personelu i gości. W składzie zespołu był trębacz Bartosz Gaudyn, który kilka miesięcy wcześniej był pacjentem tego szpitala i chciał w ten sposób podziękować za opiekę i wyleczenie. Był to jego pierwszy występ od rozpoczęcia terapii – dostał już zielone światło od Ordynatora Jarosława Słoty i może powrócić do grania w filharmonii.

Słowa to za mało, żeby móc podziękować, dlatego poprosiłem moich kolegów z Filharmonii Śląskiej, którzy bez chwili zawahania się skrzyknęli i wspólnie przygotowaliśmy specjalny repertuar” – mówi Pan Bartosz.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem i był doskonałym wydarzeniem, które umiliło pobyt pacjentom w szpitalu. Muzyka klasyczna i świąteczne melodie rozbrzmiewały po korytarzach i salach szpitalnych. Muzycy odwiedzili też Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej II, gdzie przebywał Pan Bartosz, oraz Izbę Przyjęć.

To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wdzięczność i chęć podziękowania może przybrać nieoczekiwane i ciekawe formy. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości i będą stanowić dodatkowy element wsparcia dla pacjentów i personelu.

Czytaj także

Skip to content