Dorzuć się do eSkarbonki na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

eSkarbonka WOŚP

W naszym szpitalu pojawiły się puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do których będzie można wrzucać datki do dnia finału 29 stycznia. Wszystkie zabrane środki zostaną przekazane do Sztabu WOŚP Żywiec. Natomiast kilka dni temu w naszym holu głównym zawisło piękne kolorowe logo Orkiestry, w podziękowaniu za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Fundacji do tej pory.

Przekazany sprzęt służy przede wszystkim na oddziałach neonatologii, położnictwa i pediatrii. Są to m.in. aparaty USG, kardiomonitory, inkubatory, wagi, urządzenia do wspomagania oddechu, urządzenia do badania słuchu, pompy infuzyjne czy pulsoksymetry. Liczba tych urządzeń doskonale świadczy o tym, jak potrzebna jest działalność Fundacji!

W tym roku WOŚP zbiera środki na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Pierwszy raz w historii urządzenia, które zakupi Fundacja, są dedykowane nie konkretnej grupie wiekowej, tylko wszystkim, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

Datki można też wpłacać przez eSkarbonkę WOŚP, z której oczywiście cała kwota zostanie przekazana na konto Fundacji.

Czytaj także

Skip to content