Baner arytmia - stetoskop i wydruk z EKG

Zbadaj serce

w zdrowym rytmie

Już niedługo Szpital Żywiec zorganizuje kolejną akcję bezpłatnego EKG z konsultacją kardiologiczną. Zachęcamy do zgłaszania się poprzez formularz na stronie lub telefonicznie. Poniżej znajdą Państwo dodatkowe informacje.

Badanie EKG

Więcej o programie

Do kogo jest skierowana akcja „Zbadaj serce w zdrowym rytmie"

Program „Zbadaj serce w zdrowym rytmie!” to najnowsza inicjatywa Szpitala Żywiec, w ramach której ośrodek zrealizuje pakiet bezpłatnych badań EKG. Akcja jest skierowana przede wszystkim do osób, które odczuwają objawy mogące świadczyć o występowaniu arytmii, ale także do tych, którzy chcą zbadać stan swojego serca. Oto niektóre z objawów arytmii:

• nieregularny rytm, bicie lub łomotanie serca, wrażenie kołatania serca
  • dyskomfort w klatce piersiowej
  • omdlenia lub zasłabnięcia
  • zmęczenie, duszność lub osłabienie

Należy jednak pamiętać. że niektórzy Pacjenci z arytmią nie mają żadnych objawów, a o schorzeniu dowiadują się od swojego lekarza w trakcie wizyty.

Jak skorzystać z programu „Zbadaj serce w zdrowym rytmie"

1.

Rejestracja na badanie

Na bezpłatne badanie EKG można się zapisać:

• przez formularz na tej stronie
  • telefonicznie pod numerem 696 929 586
  • na miejscu w dniu badania w szpitalnej Rejestracji

Po wysłaniu danych przez formularz, skontaktuje się z Państwem rejestratorka, aby umówić dokładny czas wizyty.

2.

Wizyta w Szpitalu

Prosimy zapamiętać lub zapisać sobie w kalendarzu dzień i wyznaczoną specjalnie dla Państwa godzinę badania EKG. Należy zgłosić się do Szpitala Żywiec na 10 minut przed wyznaczoną godziną badania. Przed badaniem należy wypełnić krótką ankietę, a następnie pielęgniarka wykona badanie EKG.

3.

Konsultacja z kardiologiem

Po wykonaniu badania EKG jego wynik zostanie skonsultowany ze specjalistą kardiologiem, od którego otrzymają Państwo dalsze zalecenia.