2. urodziny Szpitala

Piknik rodzinny 2022

24 września 2022 roku Szpital Żywiec świętował 2. rok swojej działalności. W tym czasie udało się otworzyć jedyny pełnoprofilowy Oddział Kardiologiczny w regionie, w którym przyjęto już ponad 1700 pacjentów, uratowano 350 osób po zawale mięśnia sercowego, wykonano 150 zabiegów ablacji, 90 implantacji układów wszczepialnych oraz 20 zabiegów strukturalnych. Pomimo, iż choroby układu sercowo-naczyniowego są jednymi z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI w., ten zakres usług był do tej pory niedostępny dla mieszkańców Żywiecczyzny.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej znacznie zwiększył liczbę wykonywanych endoprotezoplastyk stawu biodrowego (77 zabiegów w okresie wrzesień 2020-wrzesien 2021, a aż 276 zabiegów w okresie wrzesień 2021 – wrzesień 2022!). Z początkiem 2022 r. rozpoczęto także wykonywanie procedur wymiany stawu kolanowego. Tak szeroka gama usług i skrócenie kolejek umożliwia podjęcie kompleksowego leczenia szpitalnego w jednym ośrodku, co powinno być dużą zaletą dla mieszkańców powiatu. Ponadto, dzięki zakupowi wysokospecjalistycznego mikroskopu operacyjnego za środki otrzymane od Starosty Żywieckiego, rozszerzono zakres świadczeń o małoinwazyjne zabiegi w obrębie kręgosłupa

To nie koniec nowości. W czerwcu 2022 r. uruchomiono Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej II, w ramach którego rozszerzono ofertę wykonywanych zabiegów, w tym onkologicznych, uruchomiono szybką ścieżkę leczenia onkologicznego, wprowadzono kartę DiLO oraz utworzono konsylium lekarskie. W tym samym miesiącu zatrudniony został nowy zespół anestezjologów, dzięki któremu udało się zwiększyć liczbę wykonywanych zabiegów oraz badań endoskopowych w znieczuleniu.

Rok 2022 to także czas programów profilaktycznych – trwający do grudnia 2022 r. narodowy program „Profilaktyka 40 PLUS”, umożliwiający wykonanie bezpłatnych badań laboratoryjnych dla osób powyżej 40. roku życia oraz zorganizowana we wrześniu pierwsza edycja programu „Zbadaj serce w zdrowym rytmie”, oferującego darmowe badanie EKG z konsultacją lekarską, w ramach której przebadanych zostało 130 osób. Poprzez zaangażowanie w tego typu akcje Dyrekcja Szpitala stara się promować profilaktykę zdrowia, uświadamiając tym samym lokalną społeczność o istocie wczesnego wykrywania chorób, co zwiększa szanse na ich wyleczenie.

W ramach podsumowania kolejnego roku ciężkiej pracy personelu Szpitala Żywiec, w drugą rocznicę otwarcia, na terenach obok placówki, zorganizowano piknik rodzinny dla pracowników i ich rodzin. Cykliczna impreza jest wyjątkową okazją na spotkanie się poza murami Szpitala i podziękowanie wszystkim za zaangażowanie i oddaną pracę przy pacjentach.

PZU LOGO sponsor główny wydarzenia

W tym miejscu chcemy tez ogromnie podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, bez których ta impreza nie byłaby możliwa. Sponsorem głównym Pikniku rodzinnego była firma PZU. Otrzymaliśmy także ogromne wsparcie od firmy ŚRUBENA z Żywca oraz od Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących z Moszczanicy. Ponadto na pikniku gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu. Ogromne podziękowania należą się także Państwu Adamek za ponowne użyczenie nam pola, na którym odbywał się piknik.

Piknik wsparły ponadto następujące firmy:

• Resqmed
  • Booze
  • Dooti Donuts
  • Ecolab Hurtownia warzyw Danel Janica

Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJEMY.

Baner ze sponsorami pikniku rodzinnego Szpitala Zywiec 2022