Październikowe wydarzenia

Wykład prof. dr. hab. n. med. Waldemara Machały

W ostatnich tygodniach miały miejsce w naszym szpitalu niezwykle ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich było I Żywieckie Spotkanie Arytmiczne, podczas którego dr hab. n. med. Krzysztof Kaczmarek oraz dr n. med. Marcin Dębiński rozmawiali z zaproszonymi lekarzami o roli ablacji w leczeniu arytmii. Przypomnijmy, że w Szpitalu Żywiec regularnie wykonywane są ablacje i przez kilka miesięcy było to już ponad 150 zabiegów.

Natomiast w zeszły piątek gościliśmy znakomitego profesora dr. hab. n. med. Waldemara Machałę, wybitnego specjalistę anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, autora wielu publikacji w tych dziedzinach, który poprowadził bardzo interesujące wykłady dla Pracowników Szpitala, m.in. na temat płynoterapii i terapii uporczywej. W planach jest częstsze organizowanie tego typu spotkań.