Kolonoskopia i gastroskopia ze znieczuleniem na NFZ

Szpital Żywiec kładzie duży nacisk na komfort naszych Pacjentów, w związku z czym od lutego w naszej Pracowni Endoskopii można wykonać bezpłatnie kolonoskopię i gastroskopię ze znieczuleniem. Kolonoskopia to bardzo ważne badanie, m.in. w profilaktyce raka jelita grubego, jednak często Pacjenci mają duże obawy przed jego wykonaniem, gdyż spodziewają się dyskomfortu i bólu. Gastroskopię zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez użycie środka znieczulającego w sprayu, którym spryskane jest gardło – jednak także w tym przypadku jest możliwość znieczulenia ogólnego, na przykład dla osób, które bardzo źle wspominają wcześniej wykonane badanie.

Na czym polega znieczulenie ogólne do badania endoskopowego? Najpierw zakładany jest tzw. wenflon, przez który dożylnie podawane są leki, po których Pacjent zapada w sen. Dzięki temu nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych doznań i budzi się już po zakończeniu badania.

Aby zarejestrować się na badanie endoskopowe Pacjent powinien posiadać skierowanie NFZ od lekarza POZ lub specjalisty. Najpóźniej tydzień przed umówionym terminem kolonoskopii należy zgłosić się przyjść do naszej Pracowni Endoskopii, aby otrzymać receptę na środek przeczyszczający.

Jak zarejestrować się na badanie endoskopowe w znieczuleniu?

1. Zadzwoń do rejestracji i umów się na badanie oraz wizytę konsultacyjną u anestezjologa. Taka konsultacja odbywa się na kilka dni przed planowanym zabiegiem.

2. Przed konsultacją przygotuj zestaw badań:

Badania podstawowe:

• morfologia
    • jony
    • układ krzepnięcia (PT, APTT)
    • kreatynina
    • poziom glukozy na czczo

W przypadku osób leczących się z powodu schorzeń tarczycy dodatkowo:

• TSH, T3, T4

W przypadku osób powyżej 65 r.ż. lub u osób przyjmujących leki z powodu schorzeń układu sercowo-naczyniowego dodatkowo:

•  EKG

Powyższy zestaw badań można wykonać komercyjnie w naszym Szpitalu.

• Zestaw podstawowy – 68 zł
  • Zestaw podstawowy + TSH, T3, T4 – 130 zł

3. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez anestezjologa, prosimy przygotować się do badania zgodnie z wytycznymi uzyskanymi w rejestracji.

4. Przyjdź na badanie i zapomnij o bólu lub dyskomforcie.

Informacje i zapisy:

33 44 01 787

poniedziałek – piątek

Sala do endoskopii w Szpitalu Żywiec
Nowoczesna Pracownia Endoskopii Szpitala Żywiec.