Pielęgniarka epidemiologiczna

Wymagania

  • Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, epidemiologii lub higieny i epidemiologii;
  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie pielęgniarstwa;
  • Aktualne prawo wykonywania zawodu pielęgniarki;
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w szpitalu na stanowisku pielęgniarki epidemiologicznej.

Zakres obowiązków

  • Współuczestniczenie w wypracowaniu strategii działań szpitala w zakresie profilaktyki i zwalczania zakażeń szpitalnych;
  • Nadzór i monitorowanie stanu sanitarno-epidemiologicznego komórek organizacyjnych szpitala;
  • Współuczestniczenie w opracowywaniu standardów, zasad postępowania procedur dotyczących systemu kontroli zakażeń;
  • Prowadzenie nadzoru nad realizacją programu kontroli zakażeń szpitalnych;
  • Edukacja personelu w zakresie profilaktyki i zwalczania zakażeń szpitalnych;
  • Uczestniczenie w planowaniu opieki nad pacjentem z zakażeniem szpitalnym (wdrożenie zasad izolacji);
  • Prowadzenie nadzoru nad ochroną zdrowia personelu (szczepienia ochronne, postępowanie poekspozycyjne, środki ochrony indywidualnej).

Oferujemy

  • Wsparcie dalszego rozwoju zawodowego,
  • Pracę pełną wyzwań w sektorze służby zdrowia w międzynarodowym środowisku,
  • Stabilne zatrudnienie.