Główny księgowy

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe z finansów i rachunkowości lub ekonomii;
  • Przynajmniej 10 letnie doświadczenie w księgowości (w tym min. 5 lat na podobnym stanowisku);
  • Wiedza z zakresu prawa podatkowego i cen transferowych poparta praktyką zawodową;
  • Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości;
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym;
  • Znajomość branży medycznej byłaby dodatkowym atutem;
  • Dyspozycyjność;
  • Gotowość i otwartość na zmiany.

Zakres obowiązków

  • Nadzór nad księgowaniem dokumentów;
  • Prowadzenie księgowości dla spółek grupy zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych wg określonych standardów oraz pakietów konsolidacyjnych (IFRS);
  • Koordynacja przebiegu badania sprawozdań finansowych przez firmy audytorskie;
  • Sprawozdawczość do GUS, US, NBP oraz innych podmiotów zewnętrznych;
  • Prowadzenie bieżącej kontroli i analizy kont rozrachunkowych;
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych (w tym zadania związane z inwentaryzacją);
  • Bieżąca analiza i wdrażanie przepisów podatkowych;
  • Współudział w prowadzeniu projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienie procesów i procedur wewnątrz działu księgowości;
  • Nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych, uzgadnianie sald księgowych;
  • Pozyskiwanie danych z różnych obszarów przedsiębiorstwa oraz bliska współpraca z innymi działami (HR, kontroling etc.).

Oferujemy

  • Wsparcie dalszego rozwoju zawodowego;
  • Pracę pełną wyzwań w sektorze służby zdrowia w międzynarodowym środowisku;
  • Elastyczne podejście do formy i warunków zatrudnienia (do uzgodnienia).